پیوند 2 دریا .....

سوره مبارکه فرقان
آیه 53:
« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»
و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.

سوره مبارکه فاطر آیه 12:
وَمَا یَسْتَوِی الْبَحْرَانِ هَذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ سَائِغٌ شَرَابُهُ وَهَذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَمِن کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْمًا طَرِیًّا وَتَسْتَخْرِجُونَ حِلْیَةً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْکَ فِیهِ مَوَاخِرَ لِتَبْتَغُوا مِن فَضْلِهِ وَلَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ
این دو دریا یکسان نیستند: یکی آبش شیرین و گواراست و یکی شور و تلخ، از هر دو گوشت تازه می خورید، و از آنها چیزهایی برای آرایش تن خویش بیرون می کشید و می بینی که کشتی ها برای یافتن روزی و غنیمت، آب را می شکافند و پیش می روند، باشد که سپاسگزار باشید.

/ 6 نظر / 84 بازدید
شاه امیریان

very very nice[تایید]

مهرداد

به قول خودم "This is the greatness of creation" [مغرور]

آرمان

تو عمرم هیچ چیزی به این عجیبی ندیده بودم خیلی جالب بود اصلا با کلمات نمیشه توصیفش کرد... این آیه ی که ضمیمش هم شده خیلی محشره.. جای حرف نمی ذاره..... اگر میتونستم 100 بار لایکش می کردم....اغراق نمی کنم واقعا عجیب و زیباست از دیدن پرواز کیریس انجل و رد شدن کاپرفیلد از در و دیوار و راه رفتنشون روی ساختمان علادین شگفت انگیز تره (اونا که فیلمه)

hanieh

[تعجب]خیلی جالب بود!!!!!!!!!![تعجب][سوال]

منجزی

خدایا تو خیلی بزرگی و من خیلی کوچک جالب اینجاست تو به این بزرگی من کوچک را فراموش نمی کنی ولی من به این کوچکی تو را فراموش کرده ام.ممنون ازخانم شاهرخی فر خیلی جالب بود

Sr

سلام وب خیلی با حالی داری اگه تونستی یه سری هم به من بزن! راستی خوشحال میشم اگه تبادل لینک کنیم!!!!![لبخند]